مراسم تجلیل از سردفتران و دفتریاران بازنشسته کشور برگزار شد

همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، مراسم تجلیل از سردفتران و دفتریاران بازنشسته کشور در سه ماهه ابتدایی سال ۹۹ با حضور اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران و بازنشستگان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در این مراسم با تبریک ذی الحجه و روز مباهله، برگزاری این مراسم را در این روزهای مبارک به فال نیک گرفت و گفت: نخستين بار است که در کانون سردفتران و دفتریاران مراسمی برای تجلیل از سردفتران و دفتریاران بازنشسته کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اراده كمیته رفاهی و هیئت مدیره کانون بر این بود که مراسمی با شکوه و در شأن همکاران بازنشسته برگزار شود، گفت: به دلیل شرایط حاکم بر کشور به جهت شیوع بیماری کرونا این امر محقق نشد. براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته اين مراسم هر ۳ تا ۶ ماه یکبار براي همكاران بازنشسته برگزار خواهد شد و اميدواريم با بهبود شرايط، در نوبت هاي بعدي هرچه باشكوه تر برگزار شود.

خنداني در ادامه به اهمیت جایگاه و نقش خانواده به عنوان ممتازترین نهاد در جامعه اشاره کرد و افزود: نهاد خانواده همواره با اهمیت و قابل توجه است. آموزه های دینی ما به خانواده اهمیت بسیاری داده و مهمترین رکن هر جامعه را خانواده دانسته است و بايد با اهميت به اين نهاد و حضور بزرگان و بازنشستگان را به عنوان اركان مهم نهاد خانواده گرامي داشت.

وی اندوخته حال حاضر کانون را حاصل تلاش سردفتران و دفتریاران گذشته در هیئت مدیره کانون و همکاران در دفاتر اسناد رسمی دانست و تاکید کرد: باید بحث بیمه و بازنشستگی کانون تمام نیازهای بازنشستگان را برطرف کند.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه همواره تاکید کرده است بیمه کانون باید از بهترین نوع بیمه ها و جامع و کامل باشد گفت: عمده ترین بحث بازنشستگی، بیمه و مزایا است. ما هم معتقدیم که حقوق دریافتی بازنشستگان در شأن آنان نیست و در این رابطه پیشنهاداتی را به صورت مکتوب و مشخص به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه کرده ایم و امیدواریم وضعیت بهتر از گذشته باشد.

خنداني در پایان سخنان خود با بیان اینکه سعی داریم از تجربیات سردفتران و دفتریاران بازنشسته به عنوان گنجینه‌های صنف سردفتری استفاده کنیم از بازنشستگان درخواست کرد در حوزه مدیریت کانون نیز به هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران یاری رسانند.

همچنين در اين مراسم محمد عظیمیان، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ضمن تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان به دانش در حوزه سردفتری اشاره کرد و گفت: این دانش در حال حاضر مکتوم است و منتشر نمی‌شود.

عظیمیان از بازنشستگان به عنوان سرمایه های حوزه سردفتری نام برد و از آنان درخواست کرد علی‌رغم بازنشسته شدن از سردفتری، از حوزه سردفتری بازنشسته نشوند.

نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران آن اظهار داشت: در وجود شما بازنشستگان گنجینه بزرگی وجود دارد و چه خوب است که ما را از تجربیات و دانش فنی خود محروم نکنید تا دیگران نیز از این دانش بهره بگیرند.

وي از مسئولان کمیته رفاهی به عنوان مبتکر برگزاری این مراسم قدردانی کرد.

در ادامه حمید آذرپور، سرپرست واحد رفاهی کانون با ابراز خرسندی از نگاه مثبتی که در هیئت مدیره فعلی نسبت به طرح تکریم سردفتران و دفتریاران بازنشسته وجود دارد، از همراهی آنان قدردانی کر.

وی در ادامه به طرح تهیه شده توسط واحد رفاهی کانون در رابطه با بازنشستگان و جامع بودن اين طرح اشاره کرد و افزود: امیدواریم سردفتران و دفتریاران بازنشسته با اظهارنظر در رابطه با اين طرح، ما را یاری کنند.

در ادامه این مراسم اردشیر نصیریان، رئیس جامعه سردفتران و دفتریاران بازنشسته کشور با اشاره به اینکه از سال ۸۱ بازنشسته شده و از آن زمان در پی ارتقای امور مربوط به بازنشستگان سراسر کشور است گفت: همواره امیدوار بوده و هستیم که نگاه هیئت مدیره کانون به بازنشستگان نگاه ویژه‌ای باشد و این نگاه ویژه در عمل محقق شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات بازنشستگان طبق قانون حضور در هیئت مدیره کانون است که تاکنون محقق نشده ابراز امیدواری کرد با اصلاح قانون و مساعدت هیئت مدیره و مشارکت بازنشستگان این امر نیز ز اتفاق بیفتد.

نصیریان تقاضای اصلی بازنشستگان را حضور در هیئت مدیره كانون دانست و عنوان کرد: از آنجا که بازنشستگان دانش و تجربه خوبی دارند و نسبت به همکاران شاغل فرصت بیشتری برای خدمت به همکاران صنف در اختیار دارند می‌توانند باحضور در هیئت مدیره کانون، مفید و مثمر ثمر باشند.

وی بالا بردن حیثیت کانون و دفاتر اسناد رسمی را وظیفه همه شاغلان و بازنشستگان دانست و بر آن تاکید کرد.

در پایان این مراسم از سردفتران و دفتریاران بازنشسته با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

درباره ی golestannotary_admin

مطلب پیشنهادی

📌اطلاعیه برگزاری آزمون دفتریاری جمعه ۱۴۰۰/۶/۲۶:

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان آزمون دفتریاری می رساند تاریخ برگزاری آزمون دفتریاری ، جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *